Za moravským vínem v sedle kola

Po Jižní Moravě se dá cestovat různými způsoby. Pokud však chcete poznat tuto nádhernou krajinu co možná nejlépe, budete muset použít kolo a pořádně šlápnout do pedálů. Nejste zdatný cyklista nebo cyklistka? Nevadí. V této oblasti se nemusíte děsit žádných velkých kopců s prudkými stoupáními. Rovinatý reliéf Jihomoravského kraje vytváří ideální podmínky pro cyklistiku, a proto je kolo ve zdejším regionu tím nejpoužívanějším dopravním prostředkem.

Jste milovníkem moravského vína, krásné přírody plné vinic a útulných sklepních uliček? Pokud ano, tak na nic nečekejte, vyberte si vhodný pobyt na internetu, naložte kola a vzhůru na Moravu. Slevové portály nabízí v letních měsících mnoho slev na pobyty na Jižní Moravě, díky kterým se váš sen o báječné dovolené může stát skutečností.

Víc než tisíc kilometrů cyklostezek pro všechny cyklisty

Cyklostezky na Jižní Moravě nadchnou opravdu každého. Celá vinařská oblast od Znojma až po Uherské hradiště je protkána více než tisíc kilometrů dlouhou sítí značených cyklostezek. Jednotlivé cyklostezky vás zavedou na nejrůznější turisty vyhledávaná místa, která určitě stojí za zhlédnutí či navštívení. Nejvyhledávanější turistický cíl je Lednicko-valtický areál, který je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Nejedna pohádka se natáčela v tomto kouzelném prostředí plné nádherných zámků a úchvatných rozlehlých zahrad.

Odpočinek u vody přijde vhod

Pokud budete již značně unaveni z jízdy na kole, doporučuji vám zastavit a zchladit své tělo v některé z vodních ploch. Ke koupání můžete využít vodní nádrže, koupaliště, ale i rybníky. Po načerpání nové energie je čas vyrazit za zábavou a novými zážitky. Kulturních akcí pořádaných v této oblasti je vážně mnoho od folklórních přes gastronomické až po sportovní a každý turista si přijde na své. Velmi vyhledávanou akcí jsou dny otevřených sklepů, během kterých se můžete projít po vinicích, poznat vinaře zblízka a ochutnat jejich skvělá vína. Využijte slevy na vinařské pobyty a prožijte jedinečnou dovolenou!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.