Po Čechách s batohem na zádech

Dovolená v České republice je vyhledávána obzvlášť pro svou rozmanitost. Kraj České republiky patří mezi oblíbenou oblast turistů. Turistika v ČR si našla své nadšence mimo jiné i mezi zahraničními turisty, kteří zde dojíždějí za poznáním malebné země, jež skýtá nepřeberné množství přírodních úkazů. Turistika v Čechách má výhodu i vzhledem k poloze, kde se republika nachází. Díky tomu je možné prozkoumávat krásy Česka téměř celoročně, a přitom bude každá oblast v různém ročním období vypadat úplně jinak.

Vyrazit s batohem na zádech může úplně každý. Turistika je oblíbená mezi mladými cestovateli, ale i rodinami s dětmi a staršími turisty, kteří si dle svých možností vybírají tu správnou trasu. Turistika patří k náročným, ale i nenáročným sportům. Vzhledem k individuální činnosti je možné naplánovat různou náročnost a obtížnost stezky. K rozsáhlým investicím do turistického ruchu vzala za své i zvýšená návštěvnost ČR, v České republice je nově vybudováno a zrekonstruováno mnoho turistických stezek a tras. Díky tomu je zpřístupněna spousta míst, které byly donedávna nepřístupné. Tipy, kde vyrazit na turistku v Čechách doporučuje i portál www.newgo.cz, který se soustřeďuje na pobyty se slevou.

Turistické tipy na výlety v jižních Čechách

12 km nenáročné stezky, která je vhodná pro všechny nadšence turistiky. Trasa lemuje rybník Svět. Náročnější trasou, je tzv. Medvědí stezka, která je nejstarší naučnou stezkou na Šumavě. Název Medvědí stezka vychází z historie posledního zastřeleného šumavského medvěda. Další naučnou a zajímavou stezkou v oblasti jižních Čech, na které se můžeme pečlivě věnovat fauně a flóře, okolní krajině, je stezka Terčina údolí. Jedná se o nenáročnou, 5 km dlouhou trasu.

Nejlepší značení turistických tras, které závidějí snad v celé Evropě, se nachází v jižních Čechách. V současné době mohou po značených trasách návštěvníci obejít až 5000 km, které se soustřeďují hlavně v oblasti Šumavy a zavádějí na ta nejzajímavější místa. Jižní Čechy jsou ideální oblastí pro pěší turistiku.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.