Dovolená v nejkrásnějším alpském městě

Rádi byste letošní dovolenou strávili za hranicemi České republiky v malebné horské krajině? Jeďte do rakouských alp. Právě zde totiž můžete zažít odpočinkovou i aktivní dovolenou přesně podle vašich představ. Díky výhodné poloze poblíž českých hranic, velkým množstvím volnočasových aktivit a kvalitním službám se Rakousko řadí k oblíbeným destinacím českých turistů. V rakouských alpách nalezneme mnoho vyhlášených středisek, které lákají turisty z celého světa. Titulem nejlepší alpské město se ovšem může pyšnit jen jedno ze středisek a tím střediskem je město Kitzbühel.

Kitzbühel – město sportu a odpočinku

Město Kitzbühel je celosvětově známé díky tomu, že se zde nachází jeden z nejkrásnějších lyžařských areálů a pořádají se zde závody světového pohárů v lyžování. Ovšem v tomto městě kamzíků, jak se Kitzbühelu dlouhá léta přezdívá, to nežije jen v zimě. Během léta se totiž ze střediska ležícího v nadmořské výšce 762 metrů nad mořem stává oblíbený cíl turistů, kteří se zde těší z více než tisíc kilometrů dlouhé sítě turistických i cyklistických tras a kvalitních wellness služeb. Na milovníky aktivní dovolené navíc čeká 170 kilometrů běžeckých tras, 4 golfová hřiště, lození po skalách a mnoho dalšího.

Koupání v jezerech pod alpskými vrcholky

V Kitzbühelu panují v létě většinou příjemné teploty kolem dvaceti stupňů, ale může se stát, že sem zafouká i teplý jižní vítr, který zvedne rtuť teploměru. Pokud vás během vaší dovolené v Rakousku ve středisku Kitbühel zasáhnou tropy, nemusíte se ničeho bát. Na výběr budete mít hned několik krásných míst, kde se budete moci vykoupat.

Tím prvním je jezero Schwarzee, které se nachází na kraji města a právem patří mezi nejkrásnější rakouská jezera. Nad jezerem se slatinnou vodou se tyčí i jeden z místních vrcholků, který dodává tomuto místu kouzelnou atmosféru. Dále se pak můžete ovlažit v nedalekém Gieringer Weiher nebo na koupališti uprostřed lesů Waldschwimmbad Jochberg. Prohlédněte si aktuální zájezdy do Kitzbühelu a užijte si skvělou dovolenou v Rakousku.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.